Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Ehliyet randevusu alabilmek için öncelikle ehliyet almak için yazılı ve direksiyon sınavlarını geçmiş kişiler başarılı sayılmakta ve ehliyet almak için başvuru yapmaya hak kazanmaktadır. Ehliyet alma sürecini başarıyla tamamlayan adaylar, nüfus müdürlüğünden online olarak randevu almak zorundadır. Burada Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sitesinden veya E-Devlet üzerinden başvuru yapabilmek imkanı vardır.

Nüfus Müdürlüğünden Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Nüfus ve Vatandaşlık işlerinden randevu almak için, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sitesine giriş yapılmalıdır. Ardından Üst ekranda yer alan E-hizmetler seçeneğine tıklanarak, gelen ekranda en altta bulunan sürücü belgesi randevusu seçilmelidir. Açılan sayfada ardından “Sürücü Belgesi Randevu Al” butonuna tıklanmalıdır.
Bundan sonra ad ve soyad, T.C. Kimlik Numarası ve Doğum tarihi girilerek güvenlik kodu yazılmalıdır. Bundan sonra il ve ilçe seçmeniz, ardından size en yakın nüfus müdürlüğünü belirlemeniz gerekmektedir. Bundan sonra size en yakın randevu tarihleri listelenecektir. Bu işlemi de tamamladıktan sonra cep telefonunuza bir onay kodu yollanacaktır ve kodu randevu sistemine girdikten sonra randevu alma işleminiz sona erecektir. Ehliyet randevusunu aldıktan sonra Ehliyet İçin Gerekli Belgeler tedarik edilerek kolayca ehliyet sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Randevu Alma

E-Devlet üzerinden yapılacak olan başvurular da yine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet kapısı üzerinden giriş yaparak arama yerine kurum adını yazıp, ardından genel müdürlüğün sağladığı hizmet listesi arasından “Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu” seçeneğine tıklayın. Ardından sağ üstte yeni randevu seçeneğine tıklayarak, sırasıyla ekrana gelen randevu yeri seçimi, cep telefonu numarası, kişi seçimi, randevu oluştur gibi tüm gerekli yerleri doldurun ve işlem sonucunu kontrol edin.

Ehliyet sorularını çözerek yazılı sınavlara kolayca hazırlanabilir ve ehliyet almaya hak kazanabilirsiniz. Randevu işlemlerini kolayca yapabilmek için yukarıdaki adımları teker teker kontrol ederek sıranızı alın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engeliyici Algılandı

Lütfen Reklam Algılayıcınızı Kapatıp Tekrar Giriniz.